کمد دیواری تمام چوب

یکی از بهترین راه ها برای زیباتر شدن محیط خانه و لوکس بودن آن، استفاده از چوب طبیعی برای طراحی کابینت، کمد، سرویس خواب و حتی دیوار و سقف می باشد. البته همانطور که می دانید قیمت چوب بالا است و تولیدکنندگان این نوع محصولات سعی می کنند تا از چوب کمتری در ساخت محصولات استفاده کنند. در حال حاضر بهترین جایگزین برای چوب طبیعی، استفاده از MDF به همراه روکش چوب است که علاوه بر اینکه ظاهری از چوب طبیعی دارد از نظر قیمت نیز به صرفه تر است.

بهترین چوب برای ساخت کمد دیواری

یکی از متریال هایی که برای ساخت انواع محصولات چوب استفاده می شود، چوب راش می باشد. چوب راض به علت استحکام خوب، راحتی کار با آن، وزن مناسب و ماندگاری بالایی که دارد برای ساخت کابینت، کمد دیواری، میز و صندلی و ... استفاده می شود.

ماندگاری بالا، ظاهر زیبا و لوکس، مقاومت در برابر ضربه و فشار از ویژگی های چوب راش است و به همین دلیل گزینه مناسبی برای کمد دیواری می باشد. با توجه به اینکه این نوع چوب مقاومت خوبی در برابر عوامل فیزیکی دارد، برای استفاده به عنوان بدنه کمد دیواری مناسب است. علاوه بر آن طرح ها و گره های زیبایی دارد که زیبایی خاصی به درب کمد دیواری خواهد داد. قیمت چوب راش نسبتاً بالا است. پس اگر به دنبال متریالی با قیمت مناسب تر هستید پیشنهاد ما به شما، استفاده از چوب روسی و یا لترون است.

یکی از متریال هایی که در تولیدات و مصنوعات چوبی در دسترس بوده و استفاده زیادی می شود، چوب روسی است. چوب روسی وزن بیشتری نسبت به چوب راش داشته و در برابر فشارهای فیزیکی مقاومت کمتری دارد. از چوب راش معمولاً برای ساخت قسمت هایی از وسایل و محصولات چوبی که در معرض دید نیستند استفاده می شود.

بهترین استفاده از چوب روسی، برای ساخت بدنه و تقسیم بندی های داخلی کمد دیواری است. با توجه به ویژگی های چوب روسی مانند وزن بالا و مقاومت کم، بهتر است از این نوع چوب برای ساخت مبل، میز و صندلی و ... که قابل حمل هستند، استفاده نشود. قیمت چوب روسی نسبت به چوب راش و گردو مناسب تر بوده و به همین دلیل بهترین گزینه برای افرادی است که کمد دیواری چوبی با قیمت مناسب می خواهند.

یکی از گران ترین و زیباترین متریال های موجود در حال حاضر، چوب گردو است. قیمت این چوب به علت داشتن گره های بیشتر، ظاهر زیباتر و برش و ساخت سخت تر، نسبت به چوب راش و روسی بالاتر بوده و در نتیجه محصولات ساخته شده از این نوع چوب نیز نسبت به سایر محصولاتر قیمت بالاتری دارند. از ویژگی های این چوب می توان به استحکام بالا، جذابیت و مقاومت در برابر نیروهای فیزیکی اشاره کرد. تمام این ویژگی ها به همراه پایین بودن عرضه آن، موجب بالا رفتن قیمت چوب گردو شده است.

تمام محصولات ساخته شده با چوب گردو از جمله کمد دیواری، کابینت، مبل، میز و ... دوام بالایی داشته و سالیان سال عمر می کنند و ظاهر زیبای آنها به جذابیت خانه شما می افزاید.

آیا گزینه ارزان تری به جای کمد تمام چوب هست؟

نمونه کارهای کمد دیواری تمام چوب