کابینت پی وی سی PVC چیست؟

کابینت پی وی سی PVC از جمله انتخاب های پرطرفدار برای ایجاد نظم و زیبایی بیشتر در محیط آشپزخانه می باشد که در چند سال اخیر به جایگاه ویژه ای در این حوزه دست پیدا کرده است. این نوع از کابینت آشپزخانه در شرایط محیطی با نم و رطوبت زیاد مقاومت بالایی داشته و قابل اجرا در طرح و رنگ های متنوع می باشد. نوین کابین؛ سازنده کابینت آشپزخانه در ادامه به مزایا، معایب، کاربردها و قیمت کابینت پی وی سی دستشویی و آشپزخانه پرداخته و آنها را با کابینت ام دی اف و چوبی و غیره مقایسه خواهد نمود.

کابینت پی وی سی چیست؟

در تولید کابینت متریال به کار رفته برای بدنه و درب ها اهمیت بسیار زیادی داشته و می توان گفت اصلی ترین فاکتور در ساخت می باشد. مواد به کار رفته برای تولید آنها باید در برابر نم و رطوبت موجود در آشپزخانه و لکه های روغن و مواد اسیدی و همچنین افزایش دما و حرارت مقاومت داشته و عایق باشد. کابینت پی وی سی PVC به نوع خاصی از کابینت ها گفته میشود که از مواد پلیمری پی وی سی برای تولید آنها استفاده شده و ساختاری شبیه به پلاستیک فشرده دارند. به دلیل پلاستیکی بودن ساختار این کابینت ها، کاملا در برابر نم و رطوبت مقاوم بوده و طول عمر بالایی دارند.

از دیگر ویژگی های این کابینت ها می توان به مقاومت بالا در برابر ضربه و خراشیدگی اشاره نمود که شرایط را برای استفاده از آنها به عنوان صفحه روی کابینت فراهم می کند. البته لازم به ذکر است که دست یافتن به تمام مزایا و ویژگی های مثبت کابینت PVC در شرایطی امکان پذیر است که ضخامت ورق ها ۱.۵ تا ۲ سانتیمتر در نظر گرفته شده و اجرای آن استاندارد باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =