پولیش چیست؟

پولیش به شکل مایع خمیری و یا اسپری می باشد که برای از بین بردن خط و خش و آلودگی از سطوح مختلف پلاستیکی، شیشه ای، چوبی و فلزی می شود و آنها را شفاف و درخشنده می کند. علاوه بر آن برای جلوگیری از اکسیدشدن سطوح نیز از چولیش استفاده می شود.

پولیش یک لایه نازک از رنگ را از سطوح برداشته و به این صورت خط و خش را از بین می برد. به همین دلیل باعث شفافیت و درخشندگی سطح می شود. پولیش از مواد ساینده تشکیل شده و مانند سنباده عمل می کند. گاهی پولیش ها برای جلای بیشتر حاوی واکس نیز می باشند. به همین دلیل است که استفاده زیاد از حد از پولیش باعث از بین رفتن ضخامت لایه بیرونی شده و به سطح آسیب می رساند.

کابینت پولیشی

کابینت پولیشی از گروه کابینت های مدرن است که سطح آن درخشنده و شفاف است. پولیش ماده ای است که برای جلا دادن سطح خودرو نیز استفاده می شود. در ساخت کابینت نیز به علت برق انداختن سطح کابینت ها با پولیش، به آن کابینت پولیشی می گویند. در واقع کابینت پولیشی همان کابینت MDF است که با سبک مدرن و با سطح براق ساخته شده است. از ویژگی های دیگر آن طرح خاص درب و ضخامت آن می باشد.

Previous
Next

مزایای کابینت پولیشی

  • رنگ پولیش که بر روی کابینت زده می شود باعث افزایش ضخامت کابینت شده و در نتیجه آن استحکام بیشتر شده و در اثر فشار تاب بر نمی دارد و شکل خود را حفظ می کند.

  • مایع خمیری پولیش که بر روی کابینت زده می شود، مانند ضربه گیر عمل کرده و از آسیب و فرورفتگی کابینت جلوگیری می کند.

  • کابینت پولیشی به خاطر ماده پولیش کشیده شده بر روی کابینت، در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاوم است. این ویژگی برای مناطق مرطوب مزیت مهمی به حساب می آید.

  • رنگ کابینت پولیشی منحصر به سفید است و وجه تمایز این کابینت با کابینت های دیگر است. همانطور که می دانید رنگ سفید آشپزخانه را بزرگ تر نشان داده و با وسایل آشپزخانه به راحتی ست می شود.

  • کابینت پولیشی ضد خط و خش می باشد. ضمن اینکه ترمیم خط و خش آن به راحتی انجام می گیرد.

  • مقاومت این کابینت ها در برابر حرارت و نور مستقیم خورشید بالا است.

نمونه کارهای کابینت پولیشی