کابینت ممبران

کابینت ممبران یا همان کابینت وکیوم، از متریال ممبران ساخته شده است. گاهی افراد به اشتباه تصور می کنند که کابینت ممبران با کابینت وکیوم متفاوت است. ممبران نوعی روکش PVC است که بیشتر بر روی مغزی MDF کشیده  می شود اما بر روی مغری های دیگر با جنس چوب یا نئوپان نیز به کار می رود. برای ساخت کابینت ممبران، ابتدا بر روی این متریال ابزار زده شده و طراحی مورد نظر شکل می گیرد.  سپس با کمک تکنولوژی خاص، روکش ممبران بر روی مغزی چسبانده شده و به اصطلاح دیگر وکیوم می شود. کمد و ویترین نیز با این متریال ساخته می شود.

برای کاهش قیمت تمام شده، روکش ممبران فقط یک طرف کشیده می شود و برای طرف دیگر از روکش های ارزانتر مانند PVC استفاده می شود. در این مرحله و بعد از روکش کردن، ورق ممبران آماده بوده و می توان برای ساخت کابینت، کمد و یا تخت و … از آن استفاده کرد. به این ترتیب کابینت و کمد ممبران طراحی و ساخته می شود.

مزایای کابینت ممبران

قیمت مناسب، از مهمترین مزایای کابینت ممبران

همانطور که قبلاً توضیح داده شد، یک طرف کابینت ها از ورق PVC استفاده می شود و مغزی آن MDF می باشد. پس قیمت مناسبی دارد و به راحتی می توان با یک قیمت مناسب، صاحب کابینت های شیک و زیبا شد.

طرح های کلاسیک و مدرن

از کابینت ممبران هم در طراحی مدرن و هم دز طراحی کلاسیک می توان استفاده کرد و با اضافه کردن نفش و نگار زیبایی آن را دو چندان نمود.

تنوع رنگ

طرح و رنگ روکش ممبران تنوع زیادی دارد و می توان با توجه به تم مورد نظرتان، رنگ و طرح را انتخاب کرد. یکی از دلایل محبوبیت متریال ممبران، همین موضوع تنوع در طرح و رنگ می باشد.

حس خوب چوب

با کابینت ممبران حس خوب چوب را به آشپزخانه خود بیاورید. در حالی که چوب متریالی گران قیمت است و کابینت تمام چوب گران تر از کابینت ممبران خواهد بود.

عدم نفوذ آب

کابینت ممبران مقاومت زیادی در برابر رطوبت و آب دارد و می توان به راحتی آن را با آب تمیز کرده و برای برگرداندن جلوه، نیاز به روغن یا رنگ زدن ندارند.

انعطاف پذیری روکش ممبران

روکش ممبران قابلیت انعطاف پذیری مناسبی دارد و از آن می توان برای سطوح ابزار خورده، نوار لبه فرز خورده و ... استفاده کرد.

نمونه کارهای کابینت ممبران