کابینت تمام چوب

در سبک کابینت کلاسیک، طراحی کابینت ها با طرح و فضای لوکس خانه های سلطنتی اروپایی لست. کابینت تمام چوب محیط خانه را به یک محیط رویایی و باشکوه تبدیل خواهد کرد و مناسب افرادی است که به سبک کلاسیک علاقمند هستند.

کابینت تمام چوب جزء محبوبترین و گران قیمت ترین کابینت در جهان است که زیبایی چشم نوازی به آشپزخانه می دهد و شما را به حال و هوای خانه های قدیمی و اشرافی اروپایی و رومی می برد.

جنس این کابینت ها از چوب طبیعی است و نقش ها و طرح های زیبایی بر روی درب آن طراحی می شود که باعث بالا رفتن ارزش و خاص بودن آن می شود. علاوه بر آن طراحی تاج و سرستون های کنده کاری و منبت کاری زیبایی کابینت ها را دو چندان کرده و چشم هر بیننده ای را به سمت خود می کشاند.

در حال حاضر کابینت تمام چوب از به روزترین مدل های کابینت می باشد.

رنگ قهوه ای، رنگی گرم و پرانرژیی است و صمیمیت را به بیننده منتقل می کند. از آنجایی که رنگ چوب نیز قهوه ای است و از طبیعت برخاسته است، استفاده از آن در دکوراسیون منزل، موجب آرامش افراد می شود. کابینت تمام چوب نیز به همین دلیل آرامش را به خانه می آورد.

چوب در حالت عادی رگه های نامنظمی در خود دارد که باعث تحریک حس زیبایی شناختی انسان شده و اصالت و قدمت را به خانه می آورد.

برای ساخت کابینت تمام چوب، معمولاً از چوب درخت گردو، افرا و بلوط  استفاده می شود. از آنجایی که چوب یک کتریال گران قیمت است، گاهی برای کاهش قیمت، از متریال های دیگر مانند MDF و یا فلز در ساخت بدنه و اسکلت کابینت استفاده می شود. البته این تغییر، تاثیری در ظاهر کابینت نخواهد داشت.

ویژگی های آشپزخانه تمام چوب کلاسیک

از آنجایی که کابینت تمام چوب، از چوب طبیعی ساخته شده است، کابینتی لوکس و گران قیمت محسوب می شود و نسبت به سایر کابینت ها گران تر است. علاوه بر آن برای طراحی و ساخت آن، به تخصص و دقت بیشتری نیاز بوده و زمان بیشتری نیاز دارد.

چوب عایق صدا است و به همین دلیل کابینت تمام چوب هم در برابر صدا عایق است. به همین خاطر صدا با انعکاس کمتری در مخیط پخش می شود.

کابینت تمام چوب از جنس چوب طبیعی است و بافت ارتجاعی دارد. در حالی که سایر کابینت ها از مواد غیرطبیعی ساخته شده اند. پس کابینت تمام چوب فرسایش کمتری خواهد داشت.

همانطور که می دانید چوب در برابر رطوبت و نفوذ آب از خود مقاومت زیادی نشان نمی دهد و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. کابینت تمام چوب نیز در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاوم نیست و تغییر شکل می دهد و در اصطلاح عامیانه باد می کند.

طراحی و ساخت کابینت تمام چوب، با توجه به نوع متریال و جزئیات فراوان زمانبر است و شما را در منتظر خواهد گذاشت. اما بدون تردید ارزش انتظار را دارد.

مقاومت کابینت تمام چوب در برابر گرما قابل قبول است و با وجود گرم بودن فضای آشپزخانه که در اثر پخت و پز می باشد، آسیب نمی بینند.

نمونه کارهای کابینت تمام چوب