مبل راحتی

مبل تاثیر زیادی در جذابیت و شیک بودن نمای داخلی خانه دارد. اما در حال حاضر اکثر خانه ها فضای کوچکی دارند و برای انتخاب مبل مناسبی که هم از نظر ظاهری زیبا و شیک باشد و هم از نظر کارایی و اندازه متناسب با خانه باشند به نظر سخت می رسد. در خانه های کوچک، از فضایی که به عنوان اتاق نشیمن وجود دارد برای تماشای تلویزیون و انجام کارهای روزانه هم استفاده می شود. پس راحتی مبل هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در حال حاضر بیش از ۴۰ مدل مبل با طراحی های مختلف در بازار وجود دارد و می تواند مشتریان با سلایق مختلف را راضی کند. شما هم اگر به دنبال خرید مبل راحتی هستید، بهتر است ابتدا با انواع مبل راحتی آشنا شوید تا هنگام سریعتر و راحتتر خریدتان را انجام دهید و بهترین مبلمان را برای فضای خانه خود انتخاب کنید.

چطور از کیفیت یک مبل راحتی اطمینان حاصل کنیم؟

چارچوب و محل‌های اتصال را چک کنید

هنگام خرید مبل به کیفیت و طراحی چارچوب و پایه های آن دقت کنید. مبل های باکیفیت در قسمت اتصالات، دو بار میخ کاری شده و گوشه ها با هم پیچ شده اند. یکی از نشانه های کیفیت مبل، یک تکه بودن پایه ها و چاچوب می باشد. البته پایه جدا این ویژگی را دارد که در هنگام جابجایی به راحتی از در عبور می کند.

به تشک‌های مبل راحتی دقت کنید

یکی از نکاتی که هنگام خرید مبل باید به آن توجه کرد، تشک های مبل هستند. جنس تشک مبل اغلب از فوم پلی‌یورتن است. اگر تراکم فوم بیشتر باشد، مبل سنگین تر بوده و دوام بیشتری دارد و اگر تراکم کمتری داشته باشد، سبک تر و ارزان تر خواهد بود. برای بالا بردن کیفیت مبل، در وسط تشک ها فنر قرار داده و اطراف آن را با فوم می پوشانند.

انواع مبل راحتی

کاناپه

معمولاً کاناپه بصورت تکی مورد استفاده قرار می گیرد. کاناپه نوع کاربری خاصی ندارد و در اتاق های انتظارو آموزشگاه ها هم دیده می شود. در چیدمان منزل هم، کاناپه محل خاصی ندارد و اغلب مقابل تلویزیون و برای استراحت افراد قرار می یرد. کاناپه به علت راحتی که دارد، مورد استقبال بیشتر افراد است و از مبل های پرمصرف می باشد.

مبل های ال شکل

مبل های راحتی L شکل، با توجه به شکل خاص خود قابلیت تغییر پذیری بالایی دارند و به آسانی در محل های مختلف خانه می توانند قرار بگیرند. اصولاً این مبل ها در گوشه های اتاق و در کنج اتاق نشیمن قرار می گیرند. در واقع در هر جایی از خانه که به شکل L باشد می توان این مبل ها را قرار داد. بعضی از مدل های این نوع مبل، تخت خواب شو هستند.

لاوست

به مبل های دو نفره و جمع و جور که فضای کمی را اشغال می کند، لاوست گویند. لاوست بیشتر در سبک مدرن استفاده می شود و طرفداران خاص خود را دارد. هر چند که خیلی از افراد بدون اینکه از کارایی آن اطلاع داشته باشند، آن را خریداری می کنند. اغلب این مبل ها مقابل تلویزیون قرار می گیرد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید نزدیک و در کنار هم بنشینید، می توانید از این نوع مبل استفاده کنید.

مبل راحتی تخت خوابشو

 این نوع مبل به راحتی و با چند حرکت ساده به یک تخت خواب نرم تبدیل می شوند و بیشترین کاربرد را برای افراد مجرد و خانه های دانشجویی و مجردی دارند. چرا که هم به عنوان مبل و هم به عنوان تخت خواب می توان از آنها استفاده کرد.

نمونه کارهای طراحی و ساخت مبل راحتی