طراحی و ساخت تخت خواب دو نفره و تک نفره و نوجوان

هر فردی بطور متوسط یک سوم از زمان زندگی خود را در خواب سپری می کند. این موضوع اهمیت تخت خواب را در زندگی ما نشان می دهد. پس لازم است در انتخاب آن دقت لازم را داشته باشیم. در واقع تخت خواب یکی از المان های مهم و پرکاربرد هر خانه به شمار می رود که نقش مهمی در دکوراسیون داخلی خانه دارد.

هنگام انتخاب تخت خواب به نکات زیادی باید توجه داشت. یکی از آنها نمای ظاهری و زیبایی آن است. تخت خواب ها معمولاً بخش زیادی از فضای اتاق را به خود اختصاص می دهند. به همین دلیل در نمای ظاهری جذابیت اتاق تاثیر زیادی دارند و در صورتی که از لحاظ زیبایی در سطح بالایی باشند فضای اتاق را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

ویژگی های تخت خواب

پایۀ مستحکم

استحکام پایه یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید. پایه باید بتواند وزن تشک و فرد را بدون خم شدن، ترک خوردن و یا شکستگی تحمل کند.

پشتی مناسب

پشتی تخت خواب و یا اصطلاحاً تاج آن در نمای ظاهری و جلوه تخت بیشترین تاثیر را دارد چرا که در طرح ها و اشکال مختلف ساخته می شود و مدل تخت خواب را تعیین می کند.

جابجایی آسان

سبک بودن و سازگاری با جابجایی مواد مورد استفاده برای ساخت تخت خواب نیز مهم است. به خصوص اگر مستاجر هستید و یا قصد نقل مکان به جای دیگری را دارید، اهمیت این موضوع بیشتر می شود.

رنگ

توجه به هارمونی رنگ و سازگاری وسایل داخل اتاق خواب، جلوه اتاق را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد و محیط خانه و اتاق را جذاب تر می کند. پس همیشه حواستان به دکوراسیون و تناسب وسایل اتاق خوابتان باشد.

نمونه کارهای طراحی و ساخت تخت خواب دو نفره و تک نفره و نوجوان