راهنمای انتخاب درب ورودی و لابی ساختمان

انتخاب درب ورودی و لابی چوبی یکی از مهم ترین گام ها در ساخت و تجهیز ساختمان می باشد که نه تنها بر جلوه ظاهری، بلکه بر امنیت منزل نیز تاثیر بسیار بالایی دارد. به همین دلیل لازم است فاکتورهای مختلفی از قبیل جنس، اندازه و ابعاد و قیمت و سایر استانداردها را در هنگام انتخاب و خرید این درب ها مد نظر قرار دهید. نوین کابین؛ سازنده انواع درب لابی و ورودی ساختمان در ادامه راهنمای خرید این درب ها را به همراه جزئیات کامل ارائه خواهد داد.

درب لابی چیست؟

قبل از بررسی موارد مهم در انتخاب این درب ها لازم است به این سوال پاسخ دهیم که درب لابی چیست؟ به درب ورودی ساختمان های جنوبی اصطلاحا درب لابی گفته میشود. این درب ها نقش ورودی ساختمان را داشته و چون کاملا از بیرون قابل رویت هستند، شکل و طرح و رنگ و جنس آنها اهمیت بسیار زیادی دارد. به طوریکه می توان گفت انتخاب گزینه های مناسب و صحیح می تواند شرایط را برای فروش بهتر ساختمان و ایجاد دیدگاه مناسب در ذهن مشتری فراهم کند. این درب ها دارای انواع مختلفی بوده و متناسب با ورودی ساختمان می توان درب های تک یا دو لنگه ثابت که یک یا دو کتیبه در کنار یا بالای آنها قرار گرفته است را انتخاب نمود.

انتخاب درب ورودی و لابی بر اساس جنس

به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورها در انتخاب درب های لابی و ورودی ساختمان می توان به جنس آنها اشاره نمود. متریال به کار رفته در این درب ها تنوع بسیار زیادی داشته و انواع درب های فلزی، چوبی و چوبی شیشه ای را می توان در این زمینه انتخاب نمود. علیرغم مقاومت بسیار بالایی که درب های فلزی در برابر ضربه و تماس با مواد خورنده دارند، درب چوبی لابی بیشترین کاربرد را برای ورودی ساختمان های مسکونی دارد. دلیل اصلی آن، زیبایی و اصالت چوب و سازگاری آن با مدل های مختلف نمای های سنتی و لوکس و مدرن می باشد.

مسئله بعدی که در انتخاب جنس برای درب لابی ساختمان اهمیت زیادی دارد، ماندگاری و دوام چوب در شرایط محیطی مختلف می باشد. توجه داشته باشید که بهترین چوب های به کار رفته برای این درب ها، راش و گردو می باشند که البته از نظر قیمت در سطح بالایی قرار گرفته اند. این نوع چوب بسیار مقاوم بوده و طول عمر آنها کاملا تضمین شده می باشد و از نظر شکل ظارهری نیز می توان آن ها را برای درب های لابی چوبی مدرن و لوکس استفاده نمود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =